Глинськ
Глинськ — село у Жовківському районі Львівської області. Лежить 5,5 км на захід від Жовкви, над річками Деревенькою і Бзинкою.
На південно-західній околиці села збереглося давньоруське городище XI — XIII ст. На думку багатьох вчених це є літописне місто Щекотов (ліс на місці городища зветься Щекотин), про яке згадується в Літописі Руському під 1242 роком:
…Почувши ж [це і] зібравши воїв своїх, Данило й Василько скоро пішли на них. І він, [Ростислав], не видержав, вибіг із Галича до [города] Щекотова, а з ним утік Артемій, єпископ галицький, та інші галичани:
Та коли Данило й Василько гналися вслід за ним, вість прийшла йому, що татари вийшли вже із землі Угорської, ідуть у землю Галицьку, і тою вістю [Ростислав] спасся, а декількох із бояр його схоплено було…
Історія
Перша письмова згадка про Глинсько належить до 1463 року, хоч постійне поселення тут було з часів Київської Русі.
Село Глинськ (пол. Glińsko) з присілками Черемішна, Бердиги, Завади, Зариська і Шарпанка, належало до Жовківського повіту.
В 1880 році було 1322 жителі, в тому числі 263 римо-католиків, які належали до парафії в Жовкві, 1043 греко-католики, решта євреї. Парафія греко-католицька була в селі, належала до Жовківського деканату, Перемишльської дієцезії.
В селі була копальня бурого кам'яного вугілля. Також була тут фабрика порцелянового посуду; ця фабрика виготовляла також люльки, які називались «стамбулками», та інші глиняні речі; вся ця продукція вивозилась і продавалась у Львові, по цілій Галичині, Поділлі, Буковині, Молдові та Румунії. Була тут також школа з одним вчителем та кредитна спілка робітників з копальні бурого кам'яного вугілля Фелікса Ланга. Порцеляновий посуд з фабрики в Глинську під час виставки у Відні в 1835 році був закуплений для цісарського двору.
Пам'ятки
У селі є Церква Успіння Пресвятої Богородиці (мурована, збудовано за проектом жовківського архітектора Романа Кєнзлера), дерев'яна дзвіниця оборонного типу 18 століття, римо-католицький костел.
На околиці села розташоване військове кладовище періоду Першої світової війни.